default-logo

Mekke’nin kalbinde yer alan Makkah Hilton Hotel, Mescid-i Haram’ın ve Kabe’nin manzarasını sunmaktadır. Otelde, Mescid-i Haram’a bakan klimalı ve halı kaplı 10,000 kişilik 2 adet ibadethane mevcuttur.

Makkah Hilton’ın tüm odaları şehir, dağ, Kabe veya Mescid-i Haram manzarasına sahiptir. Her odada masa ve kanepe vardır. Süitlerde yemek alanına sahip ayrı bir oturma odası, executive odada ise Executive Lounge’a erişim imkanı sağlanmaktadır.

Geleneksel kemerli pencerelere sahip EL Etlalah Restaurant, Asya yemekleri ve bölgesel spesiyaliteler sunmaktadır. Al Fayhaa Restaurant’ta Arap lezzetlerinin, Lagenda’da ise otantik dünya mutfağının tadına varılabilir. Konuklar Caffe Cino’da Arap kahvesi eşliğinde dinlenebilir.

Otel bünyesindeki kapsamlı alışveriş merkezinde yemek mekanı ve 450 adet marka mağaza yer almaktadır. Makkah Hilton Hotel’in hemen yakınında yer alan Mekke’nin ilgi çekici mekanları arasında Kabe ve Zem Zem Kuyusu bulunmaktadır. Diğer önemli İslami kutsal yerler ise 8 km’den az bir mesafededir.