T:0242 238 1 000 - F: 0242 238 1 005
TURLARIMIZ

ROMA & FLORANSA TURU

22 Kasım 2023 , Çarşamba, İSTANBUL > ROMA
399 ₺   349 ₺  
KALAN KONTEJAN
20

1.GÜN Ι İSTANBUL - ROMA (Çarşamba, 22 Kasım)

 Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali acenta kontuarı önünde 06:20da buluşma. Türk Havayolları'nın TK1861 nolu tarifeli seferi ile saat 09:20de Roma'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:00'da Roma'ya varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile Roma panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu, Lungo Tevere, Circo Massimo meydanı, İmparatorluk sarayları panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri turuna katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, yürüyerek ve özel otobüsümiz ile her adım başı Roma'nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanı'nı ardından da ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenleri'ni ve İspanyol Meydanı'nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma'daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon Tapınağı, heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı'na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan'a gidiyoruz. Burada dünyanın en büyük katedrali olan San Pietro Katedrali'ni ve San Pietro Meydanı'nı görüyoruz. Tur bitimi otele transfer. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Grande Romantica gece turumuza katılabilirler. Bu turumuzda 7 tepe üzerine kurulu Roma'nın Roma dönemi aydınlatmasında önemli eserlerini görerek şehrin gece hayatının ve Roma mutfağının en güzel restorantlarının olduğu Trastevere bölgesine geçerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası için ışıklar içinde Roma'yı ve Tiber ırmağını seyrederek Navona Meydanı'na hareket ediyoruz. Varışımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Roma Şaheserleri Turu : 25 €
Grande Romantica Gece Turu : 25 €

2.GÜN Ι ROMA (Perşembe, 23 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo turuna katılabilirler. Bu turumuzda Roma'nın en büyük Outlet Center'larından Castel Romano'da alışveriş yapma imkanı bulup, Castel Gondolfo'da Papa'nın yazlık sarayını, muhteşem ortaçağ mimarisini ve göl manzarasını görme imkanı bulacaksınız. Tur sonrası Roma otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Castel Gondolfo, Outlet, Köyler : 50€

3.GÜN Ι ROMA - FLORANSA (Cuma, 24 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Floransa'ya hareket ediyoruz. Roma'dan Floransa'ya geçerken dileyen misafirlerimiz yol üzerinde alternatif olarak düzenlenecek Orvieto turuna katılabilirler. Orvieto dünyanın en önemli ortaçağ miraslarından biridir. Beyaz ve siyah mermerlerle gotik ve barok sanatının güneşidir. Teleferikle şahin tepesi adı verilen şehre varışımızın ardından şarap mahzenleri ve otantik görüntüsü ile Orvieto 1290'lı yılların kokusunu tüm sokaklarında soluyacak, keşke bir gece burada kalsaydık diyeceksiniz. Turumuz sonrası Floransa yolculuğumuza devam ediyoruz. Floransa'ya
varışta panoramik şehir tanıtım turumuz başlıyor. Bu turumuzda göreceğimiz Ponte Vecchio Floransa'nın yerini gösteren bir işaret taşı gibidir. 14. yüzyılda tamamlanan ve üst kısmı kapalı olan köprünün eşi ve benzeri yoktur. Köprünün üzerinden bulunan yolun her iki tarafında,16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmaktadır. Mağazaların üzerinde bulunan koridor Pitti Sarayı ile Uffizi müzesini birbirine bağlamaktadır. Signoria Meydanı; bu meydanda bulunan heykeller, meydanı bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Solda, atın üzerindeki büyük heykel, Giovanni da Bologna tarafından yapılan “Küçük Cosimoya” (Medici) aittir. Neptun Çeşmesi'nin (Poseidon Çeşmesi,1576) hemen yanındaki bronz levha da rahip Savonarolanın burada yakıldığını işaret etmektedir. Palazzo Vecchio'nun ön tarafında şanlı Marzocco ya da Floransa'nın Aslanı, ünlü Judith ve Holophernes'in Donatello tarafından yapılan heykelleri ve Michelangelo tarafından yapılan Davide ve Hecules heykellerinin birer kopyası bulunmaktadır. Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini'deki otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Orvieto Turu: 25 €

4.GÜN Ι FLORANSA (Cumartesi, 25 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek Pisa - Siena - San Gimignano turuna katılabilirler. Siena İtalya'nın en yoğun sanat çalışmalarının yapıldığı ve en pahalı antika dükkanlarının bulunduğu bir kent olarak bilinmektedir. Siena'da göreceğimiz yerler arasında, Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde belediye binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisinin ardından Pisa'ya hareket. Pisa Kulesi, Katedral ile vaftizhanenin bulunduğu Miracolo meydanı gezileri ardından serbest zaman. San Gimignano çok iyi korunmuş olan bir ortaçağ kasabasıdır. Etrafı surlarla çevrilidir. 12. ve 13. yüzyıldan kalan kuleleri, dar sokakları, hediyelik eşya dükkanları ve muhteşem üzüm bağları ile unutulmayacak bir kasabadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Pisa - Siena - San Gimignano Turu : 100 €

5.GÜN Ι FLORANSA - BOLOGNA - İSTANBUL (Pazar, 26 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Bologna'ya hareket. Varışımızın ardından Bologna şehir turu. Eski Roma kasabasının yıkıntıları üzerine kurulu kenti Ortaçağdan kalma kuleler ve iç kısımlarında kemerli sokaklar süsler. Bu özelligiyle “kuleler kenti” olarak da anılır. Bağımsızlık caddesi (Via della Indipendenza), Neptün heykeli, San Petronio Bazilikası, Bologna'nın tarihi Galleria kapısı görülecek yerler arasındadır. Kentin buluşma ve tüm yollarin kesisme noktasi Piazza Maggiore'dir. Basilica Di San Petronio (San Petronio Bazilikasi), Büyük sekiz piskoposluk merkezinden biridir. Ön cephesi tamamlanmamış olsa da İtalyan Rönesans mimarisinin bir başyapıtı kabul edilir. Turumuzun bitiminde rehberimizin belirleyeceği saatte Bologna havalimanına transfer. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1326 tarifeli seferi ile saat 19:00'da İstanbul'a hareket. Türkiye saati ile 23:35'de İstanbul'a varış ve acenta hizmetlerinin sonu.

EKSTRA TURLAR

KAYIT ESNASINDA 5 ALTERNATİF TUR %20 İNDİRİMLİ

225 € Yerine, Sadece 180 €

1.Roma Şaheserleri Turu 25 €
2.Castel Romano Outlet Center, Castel Gondolfo Turu 50€
3.Grande Romantica Gece Turu 25 €
4.Orvieto Turu (Fünikiler dahil) 25 €
5.Pisa - Siena - San Gimignano Turu 100 €