T:0242 238 1 000 - F: 0242 238 1 005
TURLARIMIZ

Belgrad Turu 2 Gece / 3 Gün

8 Kasım 2019 , Cuma, İSTANBUL > BELGRAD
1599 ₺
KALAN KONTEJAN
25

 

1.Gün Cuma İSTANBUL – BELGRAD

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 07.20’de hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yolları’nın KK 2627 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.20 ’de Belgrad ‘a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11:10 ‘da Belgrad ‘a varışınız ardından panoramik şehir turumuzu düzenlemek üzere havalimanından ayrılıyoruz. “Beyaz Şehir” olarak da bilinen Belgrad ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, Kale Meydanı, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

2.Gün Cumartesi BELGRAD

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Türkçe Rehberlik eşliğinde ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Novi Sad & Karlofça Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer alan ve ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesi Voyvodina bölgesine yapacağımız turumuzda ilk durağımız Karlofça (Sremski Karlovci) kasabası. Tarihi M.Ö. 7000 yıllarına kadar dayanan kasaba ilk kurulan Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmış, 18.yy’a kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi konumda olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret edeceğimiz gezimizin ardından; verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’ya özgü ‘Bermet’ şarapları ve balından satın alabilirsiniz. Ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyerek yapacağımız tur sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra düzenlenecek olan Yemekli Balkan Gecesi (45 Euro) programımıza katılabilirler. Belgrad şehir merkezinde lokal restaurantta 3 set menü ve 2 içecek ikramı ile düzenlenecek olan yerel müzikli eğlenceli gece programımız sonunda otelimize dönüyoruz.

 

3.Gün Pazar BELGRAD

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Bu serbest zaman süresince arzu eden misafirlerimiz Türkçe Rehberlik eşliğinde ekstra düzenlenecek olan Zemun & Avala Kulesi & Tito ‘nun Mezarı Turu (40 Euro) ‘na katılabilirler. Bu turumuzda ilk durağımız Zemun olacaktır. Zemun ’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, Zemun Parkı görülecek yerler arasındadır. Ardından Mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi ’ne gidiyoruz. 1999 senesinde NATO tarafından bombalanmış ve tekrardan 2010 senesinde yeniden açılmış olan kuleyi gezdikten sonra turumuzun son durağı, 2. Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret ediyoruz. 13 Ocak 1953’te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya’yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında hayatını kaybeden Tito ‘nun mezarını ziyaretimizden sonra Belgrad Nikola Tesla Havalimanı ‘na transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yollarının KK 2628 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:00 ‘de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 20.55 ’de İstanbul Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

v Atlas Global Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Yeni HL – Belgrad / Belgrad – İstanbul Yeni HL parkurunda uçak bileti,

v Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

v Seçeceğiniz kategorideki otelde 2 gece oda kahvaltı konaklamalar,

v Türkçe rehberlik eşliğinde panoramik şehir turu

v Türkçe yerel rehberlik hizmeti (sadece şehir turunda ve katılımcı sayısına bağlı olarak gerçekleşen ekstra turlarda dahildir)

v Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri

v Otel ve Turist şehir vergileri,

v TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

v Yurt dışı çıkış harcı bedeli

v Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

v Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

v Rehberlik hizmeti,

v Müze ve ören yerleri girişleri,

v İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

 

"