T:0242 238 1 000 - F: 0242 238 1 005
TURLARIMIZ

HAMMANET ( TUNUS) TURU

11 Kasım 2023 , Cumartesi, İSTANBUL > HAMMANET
499 ₺
KALAN KONTEJAN
25

1.Gün İstanbul – Hammamet – 11 Kasım 2023 Cumartesi

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat gece 03:00’de bulunma. Bagaj ve check-in işlemleri sonrasında Pegasus Özel Havayolları seferi ile saat 06:00’da Hammamaet - Enfidha (NBE) Havalimanı’na hareket. Yerel saatte 07:15’te varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Dileyenler misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sousse ve Port El Kantaui  turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

Sousse ve Port El Kantaui (50EUR): Turumuza ilk olarak Tunus’un 3. Büyük şehri olan Sousse ile başlıyoruz.  Kumsal kenarındaki kafe ve restoranları ile ünlü Sousse’da otobüsle yapılacak olan şehir tanıtım turu sonrası 9. YY’da inşa edilmiş ve Arap mimarisinin en güzel örneklerinden olan Sousse Medinası’nı ziyaret ediyoruz. Sousse şehri gezimizin ardından son durağımız Port El Kantaui. Tunus’un en eski marinası olan Port El Kantaui’de yapılacak panoramik gezi sonrası rehberinizin vereceği serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz marinada  bulunan restoranlarda Akdeniz mutfağının en güzel tatları deneme fırsatı bulacaklar. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş.

 

2.Gün Hammamet – 12 Kasım 2023 Pazar

Sabah, kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Tunus Kartaca Bardo Müzesi Sidi Bou turuna katılabilirler.

Öğle Yemekli Tunus Kartaca Bardo Müzesi Sidi Bou Turu (80EUR): Tüm gün sürecek turumuzda ilk durağımız başkent Tunus’un en önemli ve görkemli caddesi olan Habib Bourguiba Bulvarı’dır. Burada, Tunusun simgesi kabul edilen saat kulesi, inşası 19.YY dayanan Aziz Vincent de Paul Katedrali, orta çağın ünlü Arap bilginlerinden İbn-i Haldun’un heykeli görülecek yerler arasındadır.  Ardından bulvarın sonunda bulunan dar sokakları, antikacıları, parfümerileri ile ünlü Tunus Medina’sını (eski şehir) ziyaret ediyoruz. Medina gezisi sonrası ikinci durağımız, dünyanın en önemli mozaik müzeleri arasında gösterilen Bardo Müzesidir. Bölge Osmanlı hâkimiyetindeyken Osmanlı Vali’sinin ikametgâhı olan bina, bölge Fransız hakimiyetine geçtikten sonra bir müzeye dönüştürülmüş Kuzey Afrika’da ki en eski müzelerden biri olan Bardo Müzesinde Fenike ve Roma Kartaca’sından kalma eserlerin arasında gezerken, Akdeniz’de kurulmuş bu iki büyük İmparatorluk hakkında bilgiler edineceğiz. Lokal bir restoranda  alacağımız öğle yemeği sonrası programımız MÖ 812 yılında Fenikeliler tarafından kurulmuş, daha sonra Roma İmparatorluğu himayesine giren antik kent Kartaca olacak. Turumuzda son durağımız mavi ve beyazın renkleri ile ünlü bir çok ressam ve müzisyene ilham kaynağı olan Sidi Bou Said. Birbirinden ünlü kafeleri ve hediyelik eşya dükkanları arasında gerçekleşecek Sidi Bou Said gezimizin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

3.Gün Hammamet – 13 Kasım 2023 Pazartesi

Sabah, kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli  El Djem turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

Öğle Yemekli  El Djem(80EUR): Tüm gün sürecek turumuza ilk olarak Unesco tarafından Dünya Mirasları listesine alınan Kairouan ile başlıyor. Müslümanlığın Endülüs İspanya’sına kadar yayılmasında öncü olan bu kutsal şehirde gezilecek yerler arasında Aglabid Havuzları, Sakalı Şerif Medresesi ve dünyanın en eski camilerinden biri olan Okbe Ibn Nafa Camii bulunmaktadır. Öğle yemeğimizin ardından dünya üzerinde ayakta kalmayı başarmış 3 kolezyumdan biri olan El Djem’e ziyaret ediyoruz. Burada hem Kolezyumu gezip hem de Romalı’ların o zamanki yaşam ve eğlence anlayışından bilgiler ediniyoruz. Son durağımız Monastır. Akdeniz kıyısındaki bu güzel şehirde yapacağımız panoramik şehir turu sonrası Habib Burgiba’nın mozelesini ziyaret ederek turumuzu tamamlıyoruz.

 

4.Gün Hammamet – İstanbul – 14 Kasım 2023 Salı

Gezinin son günü, sabah kahvaltının ardından tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına dönüş yolculuğumuz için otelden hareket ediyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Özel Havayolları seferi ile 16:00’da uçuşumuz başlıyor. Saat 20:50’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımız ve bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

 • Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile Sabiha Gökçen Havalimanı – Hammamet – Sabiha Gökçen Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Tercih edilen otelde 3 Gece belirtilen pansiyon tipinde konaklamalar
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

Paket Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu – 150 TL
 • Tunus şehir vergisi (Misafir tarafından otele nakit ödenmelidir, gecelik kişi başı 1Eur.-)
 • Programda ekstra olduğu belirtilmiş olan tüm turlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Rehber ve Kaptan Bahşişleri (İsteğe bağlı / Kişi başı 5€ tavsiye olunur.)

Dönem:

SONBAHAR 2023

Süre:

3 GECE-4 GÜN

 

UÇUŞ NO

KALKIŞ

İNİŞ

GİDİŞ

Pegasus  Havayolları Özel Seferi

SAW 06:00

NBE 07:15

DÖNÜŞ

Pegasus  Havayolları  Özel Seferi

NBE 16:00

SAW 20:50

 

 

 

 

 

 

4* Iberostar Averroes  Hotel vb.
(Half Board Acc.)   

ODA KATEGORİSİ

STANDARD ROOM

PANSİYON

B&B

TUR TARİHİ

2 & 3 Kişilik Odada Kişi Başı

Single oda Farkı

Çocuk           (2-12 Yaş)

Bebek      (0-2 Yaş)

GİDİŞ

DÖNÜŞ

ALAN BULUŞMA

11 Kasım 2023 Cumartesi

14 Kasım 2023 Salı

11 Kasım 2023 Cumartesi

499 €

90 €

479 €

100 €

             

4* Diar Lemdina Hotel vb.
(All Inclusive Acc.)

ODA KATEGORİSİ

STANDARD ROOM

PANSİYON

B&B

TUR TARİHİ

2 & 3 Kişilik Odada Kişi Başı

Single oda Farkı

Çocuk           (2-12 Yaş)

Bebek      (0-2 Yaş)

GİDİŞ

DÖNÜŞ

ALAN BULUŞMA

11 Kasım 2023 Cumartesi

14 Kasım 2023 Salı

11 Kasım 2023 Cumartesi

529 €

120 €

509 €

100 €

 

           

5* Medina Solaria And Thalasso Hotel vb.
(All Inclusive Acc.)

ODA KATEGORİSİ

STANDARD ROOM

PANSİYON

B&B

TUR TARİHİ

2 & 3 Kişilik Odada Kişi Başı

Single oda Farkı

Çocuk           (2-12 Yaş)

Bebek      (0-2 Yaş)

GİDİŞ

DÖNÜŞ

ALAN BULUŞMA

11 Kasım 2023 Cumartesi

14 Kasım 2023 Salı

11 Kasım 2023 Cumartesi

569 €

135 €

549 €

100 €

             

5* The Sindbad Hammamet Hotel vb.
(Half Board Acc.)   

ODA KATEGORİSİ

STANDARD ROOM

PANSİYON

B&B

TUR TARİHİ

2 & 3 Kişilik Odada Kişi Başı

Single oda Farkı

Çocuk           (2-12 Yaş)

Bebek      (0-2 Yaş)

GİDİŞ

DÖNÜŞ

ALAN BULUŞMA

11 Kasım 2023 Cumartesi

14 Kasım 2023 Salı

11 Kasım 2023 Cumartesi

649 €

150 €

629 €

100 €

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 15 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir ya da metro ile gerçekleştirilebilir. Rehberimiz içeriği aynı kalmak şartı ile extra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Programlarımızda rehber inilen alanda karşılamalı olacaktır, pakete dahil rehberlik hizmeti sadece panoramik şehir turu ve gidiş-dönüş alan transferini kapsamaktadır. Ekstra turlar alındığı takdirde rehberlik hizmeti de alınmış olacaktır. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 2 gün önce ACENTA tarafından bilgi verilecektir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.
 • Panoramik turlar ve programda belirtilen diğer turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilecek yerlerin kapatılması, herhangi bir etkinlik nedeniyle güzergah üzerindeki yolların kapalı olması ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ACENTA sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

"

"

"