T:0242 238 1 000 - F: 0242 238 1 005
TURLARIMIZ

ORTA AVRUPA TURU

19 Kasım 2023 , Pazar, İSTANBUL > PRAG
399 ₺
KALAN KONTEJAN
20

1.GÜN Ι İSTANBUL - PRAG (Pazar, 19 Kasım)

 Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali acenta kontuarlarında 10:50'de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1771 tarifeli seferi ile saat 13:50'de Prag'a uçuş. Yerel saat ile 14:35'de varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ve rehberimiz eşliğinde Prag'a hareket. Varışımızın ardından Prag panoramik şehir turu. Prag, Çekya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Orta Bohemya'da Vltava Nehri'nin üzerinde yer alır. Prag "Altın Şehir", "Doksanların Sol Bankası", "Masal Şehri", "Şehirlerin Anası" ve "Avrupa'nın Kalbi" gibi isimlerle de anılır. Panoramik şehir turumuz sırasında Cechuv Köprüsü, Paris Caddesi, Yahudi Mahallesi, dünyaca ünlü yazar Kafka'nın evi, Jan Hus'un heykeli, Tyn Kilisesi ve eski Belediye Binası gibi birçok eserin bulunduğu eski şehir meydanını göreceğiz. Aynı zamanda güzelliği benzersiz olsun, bir daha yapılmasın diye kralın gözlerini kör ettiği mimarın muhteşem eseri ve tarihi 15. yüzyıla dayanan Astronomik Saat Kulesi de görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.
Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Prag Şaheserleri turumuza katılabilirler. Bu turumuzda eski Krallık Sarayı ve Kale Bölgesi, Matias Kapısı, St. George Kilisesi, Oyuncak Müzesi, Kral Yolu, 13. yüzyılda baş mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 30 Aziz heykelinin bulunduğu Dünya'nın en eski köprülerinden olan ve trafiğe kapalı olan Charles Köprüsü, Klementinium Manastırı, Kral Alışveriş Caddesi, Johannes Kepler'in evi, St. Nikolaus Kilisesi, Simetana evi, Jan Hus heykeli, Kingsky Sarayı görülecek yerler arasındadır.
Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Prag by Night turuna katılabilirler. Bu turumuzda eşsiz Prag güzelliğini ışıklandırılmış olarak göreceksiniz. Yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen St. Vitus Katedrali, Astronomik Saat Kulesini, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesini yürüyerek göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Prag Şaheserleri Turu: 25€
Prag by Night Turu (Yemekli): 55€

2.GÜN Ι PRAG (Pazartesi, 20 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak tam gün öğle yemekli Karlovy Vary turuna katılabilirler. 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary'nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk'ün 1918'de kaldığı oteli, Dvorák'ın, Mozart'ın, Goethe'nin, Beethoven'ın, Puşkin'in evlerini göreceğiz. 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapacağız. Dünyanın en sağlıklı kenti olarak bilinen termal kaplıca ve doğal kaynaklarıyla ünlü Karlovy Vary'de yeraltında binlerce mineral yatağı bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Akşam dileyen misafirlerimiz için alternatif olarak düzenlenecek Prag'ın ortasında boylu boyunca uzanan, dünyanın en güzel görüntülerinin oluşmasında büyük pay sahibi olan, içindeki sekiz ada ve üzerine kurulu on sekiz köprüyle (en büyüğü 1347 tarihli Charles köprüsü) dünyanın en estetik, en zarif akan nehirlerinden Vltava Nehri tekne turuna katılabilirler. Veya dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Orta Çağ Gecesine (yemekli) katılabilirler. Avrupa'nın 14. yüzyıldan kalan en tarihi ve otantik restoranlarından birinde orta çağ eğlencesi, müzik ve dansların keyfini çıkartacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Karlovy Vary Turu (Öğle Yemeği Dâhil): 60€
Vltava Nehri Tekne Turu (Teknede Açık Büfe Yemek ve İçki Dâhil): 40€
Orta Çağ Gecesi Turu (Akşam Yemeği ve Limitli İçki Dâhil): 60€

3.GÜN Ι PRAG (Salı, 21 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Dresden turuna katılabilirler. Elbe nehrinin kenarına kurulan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Frauenkirche'yi, Dresden'in en önemli yapılarından biri olan, adının anlamı iki sur arasındaki yer olan, içinde havuzlar, geniş galeriler, galerileri birbirine bağlayan köşkler (pavillon) ve dünyanın ikinci büyük porselen müzesi bulunan Zwinger Sarayı'nı, Brulshl terası, kral yolu, Elbe nehri, yolda yıldırım çarpma tehlikesiyle karşılaşınca keşiş olmaya karar veren ve defalarca kilise tarafından yargılanmasına sebep olan, sayısız eseri bulunan Martin Luther heykeli, Hof Kilisesi, 2. Dünya Savaşı öncesindeki yıllarda Richard Strauss'un pek çok eserinin prömiyerlerine ev sahipliği yapmış olan Semper Operası ve eski şehir meydanını görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz, Dresden'e giderken yol üstünde alternatif olarak Terezin Kampı turumuza katılabilirler. 2. Dünya Savaşı'nda Nazi toplama kampı olarak kullanılmış, Terezin Kampı misafirlerimizin büyük ilgisini çekecektir. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Çek Folkloru eşliğinde yemekli, içkili, müzikli Çek Gecesi'ne (akşam yemeği ve limitli içki dâhil) katılabilirler. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.
Dresden Turu: 60€
Terezin Kampı Turu: 25 € (Sadece Dresden Turuna Katılan Misafirlerimiz İçin)
Çek Gecesi (Akşam Yemeği ve Limitli İçki Dâhil): 70€

4.GÜN Ι PRAG - VİYANA (Çarşamba, 22 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile Viyana'ya hareket. Prag'dan Viyana'ya giderken yol üzerinde dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Bir Orta Çağ kasabası olan Cesky Krumlov aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Vltava nehrinin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehir tam bir ortaçağ kentidir. Ardından dileyen misafirlerimiz yol üzerinde alternatif olarak düzenlenecek Kutna Hora turuna katılabilirler. İç dekorasyonu sadece insan kemiklerinden yapılmış, dünyadaki tek kilise Kutna Hora'dadır. Üstelik bu kilisenin en önemli parçasını "Swarzenberg Ailesi"nin arması oluşturuyor. Turumuzun ardından Viyana'ya hareket ediyoruz. Keltler'in bir yerleşim merkezi olarak kurulan Viyana, Ortaçağ'da Roma İmparatorluğu'nun taşra şehirlerinden biri haline gelmiş, daha sonra da Roma - Germen İmparatorluğu'nun bir sınır kenti olmuştur. Babenberger soyunun yönetimi altında 1156 yılından itibaren Bavyera'dan bağımsız olarak Alman İmparatorluğu'na bağlı bir dukalık olan Viyana'da Habsburg sülalesi 1273 yılında German Krallık, diğer bir deyişle imparatorluk tacını devralmış ve aralıklarla Roma - Germen İmparatorluğu'nun yıkıldığı yıl olan 1806 yılına kadar bu tacı ellerinde tutmuşlardır. Bu durum Viyana'nın 1156 yılından beri Avusturya'nın başkenti olduğu anlamına gelmektedir. İkinci Dünya Savaşı'nın sonundan bu yana Viyana gelişerek modern ve dünyaya açık bir metropol olmuştur. Viyana'ya varışın ardından panoramik şehir turu. İlk görülecek yer ünlü Viyana Opera binası, 1365 yılında Herzog Rudolf IV. tarafından kurulan Viyana Üniversitesi ardından yüzyılı aşkın tarihçesi ile ünlü Parlemento Binası, dünyanın sayısız sanatçısını barındıran Viyana Tiyatrosu ve son olarak Viyana'nın imparatorluk sarayı Holfburg ve Müzeler bölgesinde geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Grizing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Viyana'nın eğlence merkezi olan Grinzing tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar, Viyana şarkıları eşliğinde yemekli, sınırlı içkili muhteşem bir gece geçireceksiniz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.
Cesky Krumlov Turu: 30€
Kutna Hora Turu: 30 €
Grinzing Meyhanesi Turu (Akşam Yemeği ve 1 İçki Dâhil): 60€

5.GÜN Ι VİYANA (Perşembe, 23 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek yarım günlük Seegrotte Baden Şehri ve Schönbrunn Sarayı Bahçeleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda gezilecek yerler arasında Mayerling'deki ünlü av köşkünü, kentin kuzeydoğusunda bulunan Habsburg Hanedanına ait en önemli mimari yapılardan biri olan, tarihte imparatorluk ailesinin yazın kaldığı yer olarak kullanılan ve Hietzing'de yer alan Schönbrunn Saray Bahçeleri gezimizin ardından otobüsümüz ile şehir merkezinde öğle yemeği molası ve serbest zaman. Burada Viyana'nın en ünlü caddesini ve katedrali görme imkânı bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam alternatif olarak düzenlenecek dünyaca ünlü Viyana Opera ve Bale sahnesinde konser gecesine katılabilirler. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.
Seegrotte Baden Şehri ve Schönbrunn Sarayı Bahçeleri Turu (Yemekli, İçecek Hariç): 75€
Viyana Opera ve Balesi: 60€

6.GÜN Ι VİYANA - BUDAPEŞTE (Cuma, 24 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile Budapeşte'ye hareket. Viyana'dan Budapeşte'ye giderken yol üzerinde dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Bratislava turumuza katılabilirler. Avrupa'da kişi başına düşen 25.000 avroluk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava'da görülecek yerler arasında Tuna'nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529'da 1. Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St. Martin Katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento binası, Slovak Devlet Tiyatro binası, Mozart'ın 6 yaşında Maria Theresa'ya ilk konserini verdiği tarihi bina yer almaktadır. Ardından eski şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından Budapeşte'ye hareket. Tuna nehrinin iki yakasındaki sağ (Buda) ve sol (Peşte) kıyısı şeklinde iki bölüme ayrılmıştır. Berlin'den sonra Orta Avrupa'nın en büyük ikinci şehri olup, Macaristan nüfusunun beşte biri de burada yaşamaktadır. Tuna'nın sol kıyısında Buda şatosunun çevresinde, parklarla süslü modern caddeler ve tarihi semtler uzanır. Budapeşte'ye varışı takiben panoramik şehir turu. Budapeşte'de görülecek yerler arasında; Erszebet Köprüsü, tüm şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz Gellert Tepesi, Unesco Dünya mirası listesinde olan Balıkçılar Kulesi ve St. Mathias Katedrali, şehrin ilk köprüsü olan Zincirli Köprü, görkemli bir tablo çizen Parlamento Binası, Macar krallarının heykellerinin ve heykellerin altında da kahramanlıklarını gösteren kabartmaların bulunduğu Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer.
Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Çigan Gecesi turuna katılabilirler. Viyana klasik müziği, Balkan ve Türk müziklerine dayalı Macar ve Rumen müzikleri kaynaklı geleneksel çingene müziğinin ve gösterilerinin yapıldığı Çigan Gecesi turumuzda Budapeşte'nin şarap mahzenleri bölgesine gidilerek toplam 98 km uzunluğundaki şarap mahzenlerinin bir bölümünün restorasyonu ile açılmış olan Budapeşte'nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken, Macar mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Bratislava Turu: 30€
Çigan Gecesi (Akşam Yemeği ve Limitli İçki Dâhil): 65€

7.GÜN Ι BUDAPEŞTE (Cumartesi, 25 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Esztergom - Visegrád - Szentendre turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi ve Esztergom Katedrali, Tuna Nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrád kasabası gezilecek yemek sonrasında Szentendre artistler köyünde Macaristan'ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacaksanız. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Tuna Nehri turumuza katılabilir. Dünyanın en görkemli nehirlerinin başında gelen Tuna Nehri üzerinde teknemizde içkinizi yudumlarken Budapeşte'nin muhteşem yapılarını, Avrupa'nın en güzel gece aydınlatmalarından birinin yapıldığı, Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama imkânı bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Esztergom - Visegrád - Szentendre Turu (Öğle Yemeği ve Limitli İçki Dâhil): 75€
Tuna Nehri Tekne Turu (Yemeksiz, 1 İçki Dâhil): 60€

8.GÜN Ι BUDAPEŞTE - İSTANBUL (Pazar, 26 Kasım)

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1034 tarifeli seferi ile 13:50'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18:00'de İstanbul'a varış ve acenta hizmetlerinin sonu.

ALTERNATİF TURLAR

KAYIT ESNASINDA 8 ALTERNATİF TUR
%20 İNDİRİMLİ
375€ Yerine, Sadece 300€

1 - Prag Şaheserleri Turu 25€
2 - Karlovy Vary Turu (Öğle Yemeği Dâhil) 60€
3 - Dresden Turu (Yemeksiz) 60€
4 - Terezin Kampı (Dresden Turuna Katılan Misafirler İçin) 25€
5 - Cesky Krumlov Turu 30€
6 - Seegrotte Baden Şehri ve Schönbrunn Sarayı Bahçeleri Turu (Yemekli, İçecek Hariç) 75€
7 - Bratislava Turu (Yemeksiz) 30€
8 - Esztergom - Visegrád - Szentendre Turu (Öğle Yemeği ve Limitli İçki Dâhil) 70€

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

İSTANBUL - PRAG / BUDAPEŞTE - İSTANBUL UÇAK BİLETİ
HAVALİMANI VERGİLERİ (150€)
ZORUNLU SİGORTA (15€) (İPTAL VEYA DEĞİŞİKLİKTE, İPTAL İADESİ YOKTUR.)
3*- 4* OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMASI
ALAN/OTEL/ALAN TRANSFERLERİ VE ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER
PRAG, VİYANA, BUDAPEŞTE PANORAMİK ŞEHİR TURLARI
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

SCHENGEN VİZE ÜCRETİ VE HİZMET BEDELİ (140€)
YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA
HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) (150 TL)
PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR
KİŞİSEL HARCAMALAR
ŞOFÖR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5€)
YEREL OTERİTELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGİLERİ GECELİK 3-4 EURO (SADECE GEREKLİ OLAN OTELLERDE PASAPORT İBRAZI İLE ŞAHSİ VERGİ MAKBUZU ALINARAK DİREKT OTELE ÖDENİR)
MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ
İÇ HAT BAĞLANTI ANKARA, İZMİR VE ANTALYA 70-100€ / DİĞER ŞEHİRLER 100€ / KIBRIS 100€ KİŞİ BAŞIDIR. (TÜM ŞEHİRLERDE MÜSAİTLİĞE GÖRE FİYAT DEĞİŞEBİLİR.)
ERİS GARANTİSİ (ERKEN REZERVASYON İPTAL SİGORTASI)
(30€) (İSTEĞE BAĞLI) (ACENTA GÜVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKÂNI SUNAR. VİZE ÜCRETİ ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ)
30.000€ TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15€)
COVİD-19 SİGORTASI (15€)