T:0242 238 1 000 - F: 0242 238 1 005
TURLARIMIZ

Klasik İtalya Turu 7 Gece / 8 Gün

3 Kasım 2019 , Pazar, İSTANBUL > ROMA
1899 ₺
KALAN KONTEJAN
20

 

1.Gün İSTANBUL – ROMA

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 07.40 ’da hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1223 seferi sayılı uçuşu ile saat 10:40 ‘da Roma ‘ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11:25 ‘de Roma ‘a varışımız ardından panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Roma şehir turumuz esnasında Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum,Via Del Corso ve Circus Maximus ,Vatikan panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

2.Gün  ROMA – (Napoli & Pompei Turu) – ROMA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Napoli & Pompei Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Pompei ‘ye ulaşıyoruz. Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı 'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Pompei Turu sonrasında, turumuzun bir sonraki bölümünü oluşturan Napoli’ye ulaşıyoruz. Napoli turunda Posilipo tepesine çıkarak Vezüv Yanardağı ve Napoli şehri ile tüm limanın eşsiz manzarasında bir fotoğraf molası veriyoruz. Garibaldi Meydanı, Via Toledo , şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Cristoforo Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Roma’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

3.Gün                   ROMA – (Siena Turu) – FLORANSA

Sabah kahvaltısı ardından Floransa ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Siena Turu (35 Euro) düzenliyoruz. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Siena ‘da Campo Meydanı ve bu meydana çıkan dar ve tarihi sokaklarda gerçekleştireceğimiz keyifli gezi sonrası turumuzu tamamlıyor ve Floransa ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Floransa varış sonrasında şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

4.Gün                   FLORANSA – (Portofino & Pisa Turu) – CENOVA

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması işlemleri ardından Cenova ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino ve Pisa turuna katılabilirler (60 Euro). Turumuzda ilk durağımız Pisa olacaktır. Turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Pisa turumuzun ardından turumuzun bir sonraki durağı Portofino olacaktır. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Tur bitimi Cenova ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Tarihte Ceneviz Devleti ‘ne başkentlik yapan, Kristof Kolomb ‘un doğum yeri olması ile ünlü liman kenti Cenova ‘da panoramik şehir turu düzenliyoruz. Panoramik şehir turumuzda tarihi 10. YY dayanan San Lorenzo Katedrali, Kraliyet Sarayı Müzesi ve tarihi caddesi olan ‘’Via Garibaldi’’ görülecektir. Panoramik şehir turumuz sonrasında Cenova bölgesi otelimize transfer.

 

 

5.Gün                   CENOVA – MİLANO – (İtalya & İsviçre Göller Turu)

Sabah kahvaltısının otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Millano ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Milano’ya varış ve panoramik Milano Şehir turu. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Milano bölgesi otelimize transfer ve serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte İsviçre & İtalya Göller Turu düzenliyoruz (55 Euro). Turumuzda ilk olarak Lugano Gölü ‘ne ulaşıyoruz. İsviçre sınırları içinde yer alan, eşsiz doğası, harika manzarası ve şehir parkı ile bizleri kendine hayran bırakacak Lugano Gölü kıyısında gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve fotoğraf molası ardından turumuzu tamamlıyor ve Como Gölü ‘ne hareket ediyoruz. Alp Dağları eteklerinde yer alan ve İtalya ‘nın en büyük 3. gölü olan Como Gölü ‘nde turumuz esnasında, Como Kasabası ‘nda ve birçok varlıklı ve ünlü ismin yazlıklarının da yer aldığı göl kıyısında gezimizi gerçekleştirecek ve fotoğraf molasının ardından turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası Milano bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

6.Gün                   MİLANO – (Verona Turu) – VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Venedik’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Verona Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Verona aynı zamanda Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Juliet’in kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından Venedik yolculuğumuza devam ediyoruz. Venedik ‘e varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda İstanbul’dan getirilmiş granit sütunları da görebileceğimiz, uzun yıllar dünya deniz ticaretinde söz sahibi olmuş denizcilerin buluşma noktası San Marco meydanı, idama mahkum olanların veda edecekleri güzel şehir Venedik’e son kez baktıkları son bakış köprüsü, büyük kanal üzerinde inşa edilmiş en büyük köprü olan dükkanlarıyla ünlü Rialto köprüsü, Altın Kilise diye anılan San Marco Bazilikası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

7.Gün   VENEDİK – (Bled & Ljubljana & Trieste & Mira Mare Şatosu Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bled & Ljubljana & Trieste & Mira Mare Şatosu Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız Bled olacaktır. Dağ gezilerinden balıkçılığa kadar pek çok spor aktivite imkanı bulunan, aristokratların uğrak yeri, kendisiyle aynı adı taşıyan gölün ortasındaki küçücük ada ve adadaki kilise ile ünlü Bled’e yapacağımız keyifli turumuzun ardından Ljubljana’ya hareket ve varışımızı takiben Ljubljana turu. Turumuzda Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, Eski Meydan, Tarihi Çeşme ve Halk Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ljubljana gezimiz sonrasında Trieste ‘ye hareket ediyoruz. Slovenya sınırına yakın bir konumda bulunan ve tarih boyunca Avusturya – Macaristan İmparatorluğu döneminde kültür, edebiyat, sanat ve müzik alanlarında birçok gelişme yaşayan Trieste, çeşitli barları, kafeleri, çarpıcı güzellikle meydan ve mimari eserleri ile bizleri bekliyor. Trieste turumuz esnasında Piazza Unita Binası, San Guista Bazilikası ve Campo Meydanı görülecek yerler arasındadır. Trieste turumuz sonrasındaki durağımız ise, deniz manzaralı burnun ucunda 1856 – 1860 yılları arasında inşa edilmiş olan, bu özelliği ile “Deniz üstündeki Kale” olarak da adlandırılan Mira Mare Şatosu olacaktır. Mira Mare Şatosu ‘nun eşsiz manzarasını fotoğraflamak için vereceğimiz kısa serbest zaman ardından turumuzu tamamlıyoruz. Venedik bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

8. Gün                  VENEDİK – İSTANBUL 

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve ardından dönüş uçuşumuz için Venedik Havalimanı ‘na transfer gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC1236 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:05 ‘de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 17.45 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

v  Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Roma / Venedik – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

v  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

v  3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

v  Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,

v  Roma, Floransa, Cenova, Milano, Venedik panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri

v  Venedik ‘te Vapuretto Ücreti

v  Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

v  Profesyonel  Türkçe rehberlik hizmetleri.

v  TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

v  Schengen Vizesi ücreti ve servis bedeli

v  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

v  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

v  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

v  Müze ve ören yerleri girişleri,

v  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

v  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası

 

 

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.