T:0242 238 1 000 - F: 0242 238 1 005
TURLARIMIZ

ANTALYA ÇIKIŞLI UÇAKLI ELİT KARADENİZ TURU

11 Temmuz 2023 , Salı, ANTALYA > KARADENİZ
9799 ₺
KALAN KONTEJAN
0

 

 TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL ELİT KARADEZ TURU

11-15 TEMMUZ

 

 

1.GÜN : ANTALYA - TRABZON SÜMELA MANASTIRI - GÜLBAHAR HATUN CAMİİ -ATATÜRK KÖŞKÜ - AYASOFYA - GÜRCİSTANBATUM

 

 

Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 07.30’da buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları’nın XQ7618 tarifeli uçuşuyla 09.00’da Trabzon’a uçuyoruz. Trabzon havalimanında rehberimizle ve acenta sorumlumuzla yaklaşık 10:45 civarında buluşuyoruz ve ardından Turumuzun ilk durağı Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Sümela Manastırı’na çeviriyoruz.. Karadağ’ın eteklerinde 1250 rakımda UNESCO Geçici listesinde bulunan ve uzun bir tadilat döneminden sonra ziyarete açılan Manastırı rehberimizin eşliğinde gezdikten sonra Öğle Yemeği molamız sonrası Soğuksu Mevkii’ neçıkarken Gülbahar Hatun Camii’ni, İç Kale ve Zağnos Vadisi’ni (Panoramik) görüp, ladin ağaçları arasından geçerek Orijinal mimarisiyle günümüze kadar gelebilen bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk` e hediye edilen Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz Köşkün bir diğer özelliği de, Atamızın vasiyetinin bir bölümünü burada yazmış olmasıdır. Ardından Anadolu’nun üç Ayasofya’sından biri olan Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya’sını görüyoruz.Serbest zaman sonrası Batum’a geçmek için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz.Sarp Sınır Kapısı’ndan komşu Gürcistan’ın Batum kentine geçiyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından şehir merkezine doğru yol alırken; Osmanlı izlerini detaşıyan Gonyo Kalesi'ni veSovyet Rusya dönemine ait eserleri panoramik olarak görüyoruz. Konaklamak üzere Batum’daki otelimiz Intourist Batumi Hotel’ e yerleşiyoruz.

 

 

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.Ücrete Dâhil Değildir.

Rota: Trabzon Şehir İçi (110 km) Trabzon –Rize-Batum (170 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 280 Km

Otele Giriş Saati: 19.00 (Tahmini Zamandır)

 

NOT:Türkiyeile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde yeni TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.

 

 

KKAT: TC NOLU FUS HÜVİYET ZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. RESMİ OLARAK 01.09.2019 TARİHİ İTİBARİ İLE ESKİ NÜFUS CÜZDANLARI İLE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ SAĞLANAMAYACATIR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.GÜN: GÜRCİSTANBATUM-ALTIN POST–AVRUPA MEYDANI-PİAZZA MEYDANI-BATUM BULVARI- BORÇKA-KARAGÖL– ÇAĞLAYANKÖYÜ- FIRTINA VADİSİ-TİMİSVAT KÖPRÜSÜ-AYDER YAYLASI

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra gezimize Mitolojiye de konu olan Altın Post Heykeli, AvrupaMeydanı, Piazza Meydanı ve Batum Bulvarı'nın gezilmesinin ardından Batum gezimizi tamamlıyoruz.

Borçka Karagöl için yola çıkıyoruz. Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerimizebiniyor ve Karadeniz’ in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Karagöl’e varmadan önce Öğle Yemeği molamız sonrasında ülkemiz biyosfer rezerv alanı Klaskur Vadisi’ndeki yapacağımız yolculuğumuzda Gürcü kökenli köylerden geçip, organik çay bahçeleri görüyoruz. Maisur Şelalesi’ni uzaktan görme imkânı yakalayıp, Bardnala Şelalesi’nin yanından geçiyor ve Klaskur Deresi’nin ağzının kapanmasıyla oluşan, “Benim İçin Üzülme” dizisinin tanıtım çekimlerinin yapıldığı Karagöl’e, yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçip varıyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan gölünde vereceğimiz serbest zamanda göl kıyısında bulunan sandallar ile gezinti yapabilir yadakeyifli bir yürüyüş yapıp fotoğraf çekebilirsiniz. Rotamıza Fındıklı Çağlayan Köyü ile devam ediyoruz. 19. yy. laz mimarlarca yörenin yapısına uygun inşa edilen Çağlayan köyü konaklarını görüyor ve rehberimizden konaklar hakkında bilgileri alıyor, köy yürüyüşü sonrası Fırtına Vadisi’nedoğru yola çıkıyoruz.Fırtına Vadisinde Timisvat Taş Kemer Köprü’yü görüyor ve şirin bir ilçe olan Çamlıhemşin’den geçerek Konaklamak ve akşam yemeğimizi yemek üzere Ayder’deki otelimiz Ayder Haşimoğlu Hotel’ e yerleşiyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı:Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Rota: Batum– Borçka (70 km) Borçka – Karagöl (70 km)-Çamlıhemşin (110 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 250 Km

Otele Giriş Saati: 19.30 (Tahmini Zamandır)

 

 

 

 

3.GÜN :ÇİNÇİVA- ZİL KALE -PALOVİT ŞELALESİ – POKUT YAYLASI-SAL YAYLASI-HUSER YAYLASI-AYDER YAYLASI - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-FINDIKLI

 

Otelimizdealacağımızsabah kahvaltısından sonra.Burada bizi bekleyen minibüslerimize biniyor ve yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü'nü görüp sonrasında tarihi Trabzon-Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi'nin görülmesinin ardından yöre halkının ve yaylacıların yaz kış iaşesini stoklamak ve üretmek için giriştiği inanılmaz yayla yaşamlarını incelemek üzere efsanevi Pokut ve Sal Yaylaları’na çıkacağız. Yaylalar arasında, dağcıları ve doğa sevdalısını en çok çeken; bulut denizleri ile Kaçkar Dağ Sırasını baştanbaşa göreceğiz. Karadeniz’in etkileyici manzaraları ile Pokut - Sal Yaylaları arasında orman içi bir yürüyüş yaparken “İyi ki buradayım” diyeceğiniz bir gün bizi bekliyor. Öğle yemeğimizi yöresel olarak Sal Yaylası’nda alacağız. Yemek sonrası  akşamüstü gün batımını bulutlar üzerinden görmek üzere Huser Yaylası’na çıkıyoruz. Bulutların üstündeki yolculuğumuz hava koşulları da elverirse Karadeniz'in muhteşem sis denizi manzarası ve salıncak keyfi ile devam edecek. Sosyal medya başta olmak üzere yazılı ve görsel medyada sıkça karşımıza çıkan sis denizinin “masalsı bir yermiş gerçekten“ dedirten o muhteşem manzarasının tam da içinde bulacağız kendimizi…Gezilerimizi tamamladıktan sonra Ayder Yaylası'na dönüş yapıyoruz. Ayder Yaylası'nın simgesi olan Gelintülü Şelale'sinin görülmesinin ardından yaylada serbest zaman veriyoruz. Konaklamak ve akşam yemeğimizi yemek üzere Fındıklı’daki otelimiz Ramada by Wyndham Fındıklı Hotel’e yerleşiyoruz.

 

 

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Rota: Ayder – Zil Kale –Palovit -Ayder (30 km) Pokut Yaylası-Sal Yaylası (50 km) Huser Yaylası (50 km) Fındıklı (50 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 Km

Otele Giriş Saati: 19.30 (Tahmini Zamandır)

 

 

4.GÜN FINDIKLI –ÇEÇEVA-FERETİKO-UZUNGÖL –ÇAY FABRİKASI-SÜRMENE BIÇAK- GİRESUN - ORDU

 

 

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Çayeli’nde yer alan Karadeniz’in en güzel çay bahçelerinden Çayeli Çeçeva Çay Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz.Ardından yol üzerinde halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Yolculuğumuzu Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl'e hareket ediyoruz. Uzungöl'e varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman.Göl etrafındaki yürüyüşümüzde doğanın muhteşemliğine şahit olup, belirlenen saatte buradan ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Kiremitli Köprü’yü (Hapsiyaş’ı) panoramik olarak görüyoruz. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz. fotoğraflar sonrasında sahil yoluna geri dönüyor ve Molanın sonunda yolumuz üzerindeki Sürmene’demeşhur Sürmenebıçaklarının yapılış hikayesine şahitlik ediyoruz.Yolculuğumuza Karadenizin incilerinden Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan ve kiraz meyvesinin anayurdu olan Giresun’dan geçerek rotamızı Ordu’ya çeviriyoruz. Konaklamak üzere Ordu’daki otelimiz Hampton By Hilton Hotel’e yerleşiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.Ücrete Dâhil Değildir.

Rota: Ayder – Uzungöl (150 km) Uzungöl – Giresun-Ordu( 170 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe:320 Km

Otele Giriş Saati: 19.30 (Tahmini Zamandır)

 

 

5.GÜN. BOZTEPE-SAMSUN-BANDIRMA VAPURU-İLKADIM ANITI-ANTALYA

 

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın sonrasında Adına şarkılar yazılmış olan Ordu Boztepe

oluyor. Deniz seviyesinden 530 mt yükseklikteki Boztepe’nin büyüleyici manzarası eşiğinde fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbest zamanın ardından fındık alışverişi yapabileceğimiz ve üst kalite fındık alabileceğimiz bir kısa mola ardından  milli mücadelemizin sembol şehirlerinden Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun’daki ilk durağımız milli mücadelemizin en önemli seyahati olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşını 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru oluyor. Bandırma vapuru ve ilk adım anıtını gördükten sonra Doğupark içerisinden hareketle Samsun merkezde bulunan ve Eski Tütün İskelesinin bulunduğu yerde Atatürk henüz hayattayken yapılmış ve yapıldığı dönemde kendi sınıfında denge bakımından ikinci sırada olan, Samsun’un sembolü Onur Anıtı’nı görüyor ve grup fotoğrafı çektiriyoruz. Sun Express Havayolları’na ait XQ 7781 tarifeli uçuşuyla 19.20’ta kalkacak olan Samsun – Antalya uçağına c/in işlemlerimizi yaptırarak yaklaşık 20:55’te Antalya’ya varıyoruz. Bir başka PONSETYA TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Rota: Ordu-Samsun (175 km) Şehir içi (50km)

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 225 Km

Uçak Saati: 19:20

 

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

üSunexpress Havayolları ile Antalya / Trabzon & Samsun /Antalya Uçak Biletleri

 

üOtobüs ve Minibüs Ulaşımı

 

ü2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

ü2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

üProfesyonel Türkçe Rehberlik üMesleki Sorumluluk Sigortası üMilli Park Giriş Ücretleri

üKaçkar Dağları Milli Park Giriş ücreti

üBorçka Karagöl Milli Park Giriş ücreti

üAltındere Milli Park Giriş Ücreti

üGürcistan Batum Turu

üÇeçeva Çay Bahçesi Minibüs Transfer Ücreti

üBorçka-Karagöl Minibüs Transfer Ücreti

üZilkale-Palovit Şelalesi Minibüs Transfer Ücreti

üPokut Yaylası-Sal Yaylası Minibüs Transfer Ücreti

üHuser Yaylası Minibüs Transfer Ücreti

üSümela Manastırı Minibüs Transfer Ücreti üProgramda belirtilen Tüm çevre gezileri

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 

üMüze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

üMüze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)

 

üTüm Öğle Yemekleri

ü1.Gün ve 4.Gün Akşam Yemeği

üTüm Yemeklerde Alınan İçecekler

üTur Süresince Yapılan Özel Harcamalar üOrdu Boztepe Teleferik Ücreti

üYurtdışı Çıkış Harcı

 

 

OTELLERİMİZ

 

1.Gün: Intorist Batumi Hotel / BATUM

 

2.Gün: Ayder Haşimoğlu Hotel / AYDER

 

3.Gün: Ramada by Wyndham Hotel / FINDIKLI

 

4.Gün: Hampton by Hilton Hotel /ORDU

 

FİYAT TABLOSU

 

İki ve Üç Kişilik Odada Kişibaşı

 

9799

 

Tek Kişilik Oda Farkı

 

3599

 

0-2 Yaş Çocuk

 

699

 

3-6 Yaş Çocuk Ücreti

 

5999

 

7-12 Yaş Çocuk Ücreti

 

7999

 

 

 

 

NOTLAR

 

·      Turumuz minimum 25 kişi ile yapılmaktadır. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar Ponsetya Turizm ’de saklıdır.

·      Katılımcılar 30 gün öncesine kadar iptal ve iade hakkına sahiptir. İptal İade Otel ve Uçak ceza vb Otel ve havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

·      Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

·      Belirtilen fiyatlar Nakit ve Havale/Eft ödemelerinde ve Kredi Kartı Tek Çekimlerde geçerlidir.

·      Kredi kartı taksit talebinde kredi kartı komisyon oranı uygulanmaktadır.

·      Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

·      Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

·      Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

·      Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

·      Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

·      Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"

"

"

"