T:0242 238 1 000 - F: 0242 238 1 005
TURLARIMIZ

GÜNÜBİRLİK BEYŞEHİR & NİLÜFER TURU

14 Temmuz 2024 , Pazar, ANTALYA > BEYŞEHİR
1250 ₺
KALAN KONTEJAN
15

GÜNÜBİRLİK BEYŞEHİR & NİLÜFER TURU

14 TEMMUZ-18 AĞUSTOS

ÇİFTLİKKÖYÜ-TEKNE TURU-EFLATUNPINAR-BEYŞEHİR MERKEZ – EŞREFOĞLUCAMİİ-GÖL KENARINDA ÖGLE YEMEĞİ KEYFİ [ BALIK RESTORAN ]-LEYLEKLER VADİSİ

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen duraklardan saat 6:30 da alarak yolculuğumuza Serik-Taşağıl yol güzergahını izleyerek yolda kahvaltı molasının ardından gerekli molalar vererek Beyşehir Çiftlik Köyü Nilüfer Bahçesine ulaşırız. Bizleri bekleyen teknemize binerek tekne kaptanımızın bölge anlatımıyla sakinliğin ve huzurun tadını çıkaracağımız nilüferlerin arasında yolculuğumuza başlarız.  Beyşehir Gölü’nün Çiftlik Mahallesi kıyılarındaki Nilüfer Bahçesi eşsiz manzarası ve huzur veren doğasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Yaklaşık 7 kilometrelik uzunluğuyla ülkemizin en büyük nilüfer bahçesi olan bölge zengin biyo çeşitliliğiyle de doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmezi. Doyasıya fotoğraf çektikten sonra tekne gezimizi sonlandırıp aracımıza binerek Beyşehir Merkeze ulaşırız. Buradaki Eşrefoğlu Camii, Anadolu'daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orijinalidir. Beyşehir ilçesinin kuzeyinde, İçerişehir Mahallesi'nde yer alır. UNESCO tarafından 2012 yılında Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Eşrefoğlu Camii, bir türbe, kervansaray ve hamam ile birlikte külliye şeklinde 1296-1299 yılları arasında Eşrefoğulları Beyliği döneminde Eşrefoğlu Seyfettin Süleyman Bey tarafından yaptırılmıştır.

Daha sonra camiiyi gezerek fotoğraflandırdıktan sonra öğle yemeği için Beyşehir merkezde serbest zaman verilir. Yemeklerimizi yiyip çaylarımızı içtikten sonra şehrin önemli simgelerinden olan 1908-1914 yılları arasında yapımı tamamlanan Taş Köprü; regülatör baraj sistemi olarak yapılmıştır. Taş Köprü’nün uzunluğu 40.70 metre, eni ise 6.35 metredir. 14 sütun üzerine oturtulmuş 15 gözlü köprü üstü kemeri vardır. Köprü, Osmanlı Devleti’nin ilk kurduğu sulama projesi olarak bilinmektedir. Daha sonra Beyşehir sahilinde yürüyüş yaparak aracımıza binip Eflatun Hitit Pınarı görmek üzere yola çıkarız. Eflatunpınar,  iki doğal su kaynağının yeryüzüne çıktığı bir alana yerleşmiş, Beyşehir Gölü'ne yaklaşık on kilometre mesafede, MÖ 1300 yıllarına tarihlendirilen Geç Hitit kalıntılarının ve orijinal halini muhafaza eden üç anıtın bulunduğu bir höyüktür. Ana anıt, 7 metre eninde ve 4 metre yüksekliğindeki abide, 14 taştan yapılmıştır.[1] Tarihi Antik Yunan filozofu Eflatun'dan 1000 yıl öncesine dayanmakla birlikte, halk arasında bu şekilde adlandırıla gelmiştir. Bu bölgeyi gezip resimledikten sonra ardından aracımıza binerek dönüş yoluna geçeriz. Yolumuzun üzerindeki Yeşildağ kasabasına gelir burada Leylekler Vadisi’ni gezme imkânına ulaşırız. Leylekler Vadisi Beyşehir Gölü kıyısında yer alan ve coğrafi güzellikleri ile bölgenin en önemli mesire alanları arasında gösterilen Yeşildağ Mahallesi tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra her yıl ilkbaharda binlerce leyleğin gelip yuva kurduğu leylekler Vadisi ile de doğa ve hayvan severlerin uğrak yeri. İlkbahar mevsiminden itibaren dönüş yolculuğuna kadar çok sayıda Leyleği barındıran, yerli ve yabancı turistler ile fotoğraf severlerin büyük ilgisini çeken Leylekler Vadisi Beyşehir’e 30 km uzaklıktadır. Gezimizi tamamlayıp fotoğraflarımızı çektikten sonra dönüş yolu için yolculuğumuza başlarız. Gerekli molalar vererek siz değerli misafirlerimizi aldığımızı duraklara bırakarak bir başka PONSETYA TURİZM etkinliğimizde buluşmak üzere vedalaşırız.

 

 

Yetişkin

6-11 yaş çocuk

2-5 yaş çocuk (Koltuk İstenirse)

0-2 yaş çocuk

₺         1.250,00

₺            1.250,00

₺         1.000,00

 ÜCRETSİZ

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

  • ULAŞIM [KATILIM SAYISINA GÖRE ARAÇ KULANILMAKTADIR ]
  • ACENTE REFAKATİ
  • ÖĞLE YEMEĞİ [SEÇMELİ MENÜ ]
  • REHBERLİK HİZMETİ
  • ARAÇ İÇİ SOFT İÇİCEKLER

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • TEKNE ÜCRETİ
  • KİŞİSEL HARCAMALAR
  • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETİ

 

ÖNEMLİ! Hava şart ve koşullarına göre acente ve rehberimiz turun tarih ve güzergâhını değiştirme yetkisine sahiptir.

 

NOT: Turlarımızda araç misafir sayısına göre belirlenmektedir.

REZERVASYON FORMU